İşte Bizim Hikayemiz

İşte Bizim Hikayemiz

1995 yılında kurduğumuz firmamızda her şey bir Anneler Gününde annelerimize farklı ne yapabiliriz düşüncesinden çıktı . Neler yapabiliriz diye internetten yurtdışındaki sitelerde araştırma yaparken,bir anda caramel apples ürünleri ortaklarımızdan birinin dikkatini çekti .Gelin bakın bu ürüne ne diyorsunuz diye gelen çağrıya hemen cevap verdik ve ekrana baktığımızda ağzımızdan şu iki kelime döküldü İŞTE BU ??

veeeee SİHİRLİ ELMA ŞEKERLERİ DOĞDU

Yıl 2007, aylardan Mayıstı hemen kolları sıvadık ve ar-ge çalışmalarına başladık . Baktık elmayı karamelle kaplamışlar sonra çikolata sosu ile kaplamışlar ve kuruyemişlerle şekerlemelerle süslemişler kısa zamanda yaparız bizde dedik . Ancak nedense bu kelimeleri söyledikten tam 1.5 yıl sonra ilk ürünümüzü çıkartabildik. Evet evet yanlış duymadınız basit gibi görünen Sihirli Elma Şekerlerini ancak 2008 yılının ekim ayında Türk insanı ile buluşturabildik .

Sadece çikolata sosu için 6 ay çalışmalar yaptık ki Türkiye?nin en kaliteli çikolata fabrikaları istediğimiz sosu yapmayı başaramadılar .Baktık ki böyle olmayacak bize hammadeleri verin kendi sosumuzu kendimiz üretelim dedik çikolata fabrikasına .Şaşırdılar ve hammadeleri aldık. Gurme olan ortaklarımız 3 ay boyunca soslar üzerinde çalıştıktan sonra ortaya müthiş bir lezzet çıktı veeeeeee gizli bir formül olarak tarihimizdeki yerini aldı .Sadece firma ortaklarının bildiği bu karamel ve çikolata sosları ustalarımızın bile bilgi dahilinde değildir .Her akşam özenle formüle edilen bu soslarımızı çikolata ve karamel makinelerimiz ile hazırlayıp sabahları ustalarımızın önüne koyuyoruz, her ne kadar bize biraz sitem ediyor olsalarda 9 ay boyunca gece gündüz süren ve sihirli elma şekerlerinin iki ortağının da haddinden fazla kilo almalarına sebep olan bu soslar daima gizli kalacaktır?..

Formüller çıktı ,yasal izinler alındı ve Amerika?da en fazla 30-40 çeşit olarak satılan caramel apples ürünleri sihirli elmalar ürün kataloğunda 470 çeşite kadar çıktı . Her biri farklı tasarım olan Sihirli Elma Şekerleri , %100 Türk malı, %100 el yapımı %100 hijyen ortamda üretilmektedir.

Hikayemizin nihayeti

1950 yılından beri Amerika?da yılda 100 milyon adet satılan caramel apples ürünleri sadece Amerika ile sınırlı kaldı . Peki bu lezzeti bütün dünyaya sunmak kime kaldı dersiniz ?

Tabiî ki Sihirli Elma Şekerlerine ?.. Halen bir çok ülkeye ihracat yapan Sihirli Elma Şekerleri 2009 yılında Dünya gazetesi, DHL ve Akbank? ın düzenlediği İHRACATIN YILDIZLARI 2.lik ödülüne layık görülmüştür.

Artık bütün dünya %100 Türk yapımı sihirli elma şekerini afiyetle yemektedir. Ve biz bununla gurur duyuyoruz.

Saygılarımızla

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.